Kanonkula

205092

KANONKULA, troligen 1600-tal, enligt uppgift fyndplats stranden vid Kronborgs slott i Helsingör

Skador, rostangripen

Ändringar/tillägg
Slottet heter Kronborg

Vapen/Medaljer

Monter 6

Kanonkula

Budhistorik (18 bud)
929742
929740
1 400
929738
1 300
929705
929725

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.