Skråpokal silver 1800-tal

204952

SKRÅPOKAL med lock, silver, Tyskland, 1800-talets slut, 6 hängande skråskyltar i lejonmunnar, driven och punsad dekor, locket med kunglig krona, höjd 46 cm, vikt 1500 g

Korsglobens kors saknas på kronan

Silver

Monter 9

Skråpokal silver 1800-tal

Budhistorik (24 bud)
930284
16 500
930239
16 000
930239
15 500
930283
15 000
930239
14 000

Slutpris SEK:
16 500
1 581 EUR, 1 856 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.