Silverföremål 18-1900-tal

204946

SALTKAR, Ryssland, stämplad för Moskva år 1862, längd ca 8,5 cm, TESIL, TEMÅTT, SKÅL, SALTSTRÖARE, urnformad, DOSA, tuppformad,
totalvikt ca 186 g, medföljer STRÖARE, DOSA SKED, låghaltigt silver/vitmetall

Skål med gravyr i botten

Silver

Monter 5

Silverföremål 18-1900-tal

Budhistorik (10 bud)
925052
950
926971
900
925052
850
926325
925052
750

Slutpris SEK:
950
91 EUR, 107 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.