Evert Lundquist oljemålning

204875

LUNDQUIST, Evert (1904-1994): Trädet, signerad E. L. samt signerad och daterad på baksidan Evert Lundquist 1976, olja på duk, 28x19 cm
PROVENIENS: Fotografen KG Kristoffersson, Stockholm

Ändringar/tillägg
Duken beskuren, uppfodrad på papp.

Konst, Måleri

Monter 8

Evert Lundquist oljemålning

Budhistorik (9 bud)
929657
12 000
929656
10 000
928437
9 000
928436
7 000
917446

Slutpris SEK:
12 000
1 150 EUR, 1 350 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.