Dosa plakett 17/1900-tal

204833

DOSA, förgylld gulmetall, dekor av akantusblad, diameter ca 9,5 cm, PLAKETT, dekor av dam i relief, Wedgwoodliknande, höjd ca 9 cm, BREVPRESS, sten, dekor föreställande Napoleon, otydligt monogramsignerad, längd ca 8 cm, VINKOPP, 17/1800-tal, Persien, delvis försilvrad koppar, ciselerad dekor, hänkel i mässing, diameter ca 10,5 cm

Försilvring och förgyllning med slitage

Diverse

Monter 5

Dosa plakett  17/1900-tal

Budhistorik (20 bud)
927615
1 400
927612
1 300
927610
927611
927610

Slutpris SEK:
1 400
134 EUR, 158 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.