Bordslampa 1800-tal

204634

BORDSLAMPA, förgylld, Louis Philippe, 1800-talets andra hälft, höjd 71 inkl. skärm, senare elektrifierad och ombyggd från fotogen

Belysning, Bordslampor

Rum 14

Bordslampa 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
932991
4 800
932865
3 800
932564
3 200
930303
2 800
923060
2 600

Slutpris SEK:
4 800
460 EUR, 540 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.