Allmogebroscher

204570

ALLMOGEBROSCHER, 5 st., delvis förgyllt silver, bl a stämplat CG Hallberg Stockholm 1888, BROSCH, silver, röda fasetterade glasstenar, Peter Magnus Wallengren, Ystad (mästare i Ystad 1800-tal), årsstämplar saknas, ursprungligen knappar

Skador, delar saknas

Guld/Smycken, Allmoge

Kundcenter

Allmogebroscher

Budhistorik (6 bud)
926339
1 700
925348
1 600
926338
925348
1 300
917019

Slutpris SEK:
1 700
163 EUR, 191 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.