Ljuskrona 1800-talets andra hälft

204549

LJUSKRONA, för 8 ljus, 1800-talets andra hälft, förgylld metall, behängd med olikslipade prismor, höjd 80 cm

Prismor saknas

Belysning, Ljuskronor

Rum 2

Budhistorik (19 bud)
926677
2 400
926665
926652
926662
1 900
926652
1 800

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.