Tallrik Japan Edo Mugg 1700-tal Kina

204468

TALLRIK, Japan, Edo (1600-1868), MUGG, 1700-tal, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, mugg med dekor i risporslin, tallrikens diameter 18 cm

Mugg med dekor slitage, tallrik med mindre spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 28

Budhistorik (3 bud)

910241
912247
910241

Slutpris SEK:
34 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.