Matbord i mahognyfanér 1800-tal

204099

MATBORD, 1800-tal, 2-delat, mahognyfanérat, fothylsor i mässing, höjd 74, diameter ca 165 cm, 8 iläggsskivor i furu, varav 7 st är ca 58 cm bredd, en i 90 cm, total längd ca 565 cm

Renoverat och kompletterat, fanérskador, stöttor till iläggsskivor saknas, senare iläggsskivor

Rum 5

Budhistorik (13 bud)
923939
15 500
923816
15 000
923816
14 000
923937
13 500
923816
6 000

Slutpris SEK:
15 500
1 485 EUR, 1 744 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.