Mollie Faustman oljemålning

204020

FAUSTMAN, Mollie (1883-1966): "Gamla sjöbodar", monogramsignerad MF, olja på pannå, 66x79 cm
Proveniens: Stellan Mörner, se boken Svenskt konstnärsgalleri, Kråkön

Konst, Måleri

Rum 5

Mollie Faustman oljemålning

Budhistorik (11 bud)
924256
921966
3 800
921917
3 600
921467
917447
2 800

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.