Einar Forseth oljemålning

203884

FORSETH, Einar (1892-1982): Blixten,
signerad och daterad Forseth 1917, olja på duk fäst på pannå, 21 x 27 cm;
PROVENIENS: Konstnärens familj
UTSTÄLLD: Einar Forseth, Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm 1986, katalognr 26

Skador

Konst, Måleri

Rum 3

Einar Forseth oljemålning

Budhistorik (6 bud)
925136
5 000
924745
916652
1 700
916646
1 600
915391

Slutpris SEK:
5 000
479 EUR, 563 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.