Askar Japan

203754

ASKAR, 4 st, 18/1900-tal, Japan, stor snäckformad ask bemålad insida, konturerad ask med motiv av flygande gäss, mindre grönglaserade i form av kanin resp m reliefdekor, höjd 4-14 cm

Nagg, sprickor, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 17

Askar Japan

Budhistorik (4 bud)

917298
450
917297
917296
906828

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.