Teskålar

203751

TESKÅLAR, 4 st, VAS, MATBEHÅLLARE, SKÅL på fot, glaserad keramik, 18/1900-tal, Japan, vas med reliefdekor samt dekorhänklar, höjd 6-14 cm, matbehållare i träask

Lagningar, en teskål med fotringsskada,

Orientaliskt, Porslin

Monter 17

Teskålar

Budhistorik (1 bud)

906831
2013-09-11 18:27:07

2013-09-16 kl 22:06
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.