Vittrinskåp 1800-tal

203682

VITRINSKÅP, 1800-talets andra hälft, mahognyfanér, med ett hyllplan, originalglas, höjd 223, 133, 39,5 cm

PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Smärre fanérskador

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid utlämningen

Rum 10

Vittrinskåp 1800-tal
Budhistorik (20 bud)
917259
5 200
913584
5 000
911070
4 800
911070
4 400
910182
4 200

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.