Stig Lindberg fajansfat Gustavsberg 1946

203603

FAT, Stig Lindberg, Gustavsberg 1946 fajans, polykromt målad dekor av kvinnoansikte och växter, signerad HANDDREJAD Gustavsbergs studio Sweden Stig L samt en gåvoinskription från 1946

Mindre nagg, genomgående spricka vid brättet

Keramik/Porslin, Design

Monter 18

Budhistorik (2 bud)

915550
909717

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.