Tallrik kompaniporslin

203594

TALLRIK, kompaniporslin, Qing dynastin, ca 1725-30, dekor i imarifärger föreställande guvernör Duff och hans hustru, diameter ca 23 cm

Skador och lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 18

Tallrik kompaniporslin

Budhistorik (16 bud)
911724
2 400
911692
911692
1 600
906194
911691
1 400

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.