Salongsbord sengustavianskt

203579

SALONGSBORD, 1800-talets början, sengustavianskt, stockholmsarbete, skiva med fanér i rot, beslag i och dekorlister i mässing, sarg med lådor samt blindlådor, höjd ca 71, 65x49 cm, nyckel medföljer

Renovarat, 1 ben med lagning, skivan har delvis släppt från sarg

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämtas vid Utlämningen

Rum 5

Salongsbord sengustavianskt

Budhistorik (13 bud)
915258
7 200
915257
7 000
914677
6 800
914442
6 600
908184
6 400

Slutpris SEK:
7 200
690 EUR, 810 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.