Per Larsson "Tecknar-Lasse"

203528

LARSSON, Per, "Tecknar-Lasse" (1942-2010) (6 st): Motiv från Stockholm: "Bondekvarteret Stora Kronan på Stora Bastugatan (idag Sveavägen) vid sekelskiftet" samt "Träsktorget omdöpt till Roslagstorg", signerade och daterade P. Larsson 1988-1994, akvareller med täckvitt, 27x38 - 34x49 cm; 1 ramad, 5 oramade

Konst, Måleri

Rum 9

Per Larsson

Budhistorik (2 bud)

936613
550
925869
500

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.