Tallrikar och fat Kina

203504

TALLRIKAR, 3+2+1, FAT, porslin, Kina, 17/1800-tal, imriadekor och emaljfärger, oktagona tallrikar med motiv av krabba och räka, tallrikar med motiv av fågel i trädgård, diameter 23-29 cm

Tillverkningsdefekter, nagg, större fat med lagning vid bräm, tallrikar med sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Tallrikar och fat Kina

Budhistorik (24 bud)
915021
4 600
915014
4 400
915008
4 200
915004
915007

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.