Skrivbord med uppsats i gustaviansk stil

203484

SKRIVBORD med uppsats, gustaviansk stil, 1800-tal, fanerat i mahogny, uppsats med skjutdörrar, bakom liggande inredning i form av lådor med benknoppar, låda i sarg, mässingsbeslag, höjd 117, 97x103 cm, nycklar finns

Fanérskador, listdel samt skrivbordsunderlägg saknas, benknopp till låda medföljer

Ändringar/tillägg
Nycklar finns att uthämta vid Ulämningen

Rum 13

Budhistorik (9 bud)
912179
2 400
910925
912178
910925
910089
1 900

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.