Värmefat Qianlong (1736-95)

203481

VÄRMEFAT, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap, diameter 24 cm

Nagg, ett fat med sprickor vid pip

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Värmefat Qianlong (1736-95)

Budhistorik (13 bud)
913920
1 700
913885
1 600
913919
913885
1 400
913918
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.