Skålar på fat och cremekoppar Kina

203479

SKÅLAR på FAT, 4 st samt CREMEKOPPAR, 3 st, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i famille rose med motiv av blommor, höjd ca 5 cm

Cremekoppar saknar lock, en cremekopp med nagg vid fotring, en skål med lagning samt skadad fotring, fat med spricka, 2 fat med nagg vid kant

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Budhistorik (13 bud)
914203
914358
750
914203
700
914101
650
913109
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.