Tallrikar Qianlong (1736-95)

203475

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i grisaille med motiv av antikviteter, diameter 23 cm

En med obetydligt tillverkningsnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Tallrikar Qianlong (1736-95)

Budhistorik (32 bud)
914534
4 600
914533
4 400
914529
4 200
914524
914521
3 800

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.