Chiffonjé Karl Johan signerad Lindgren

203456

CHIFFONJÉ, 1800-tal, stockholmsarbete i Karl Johan, skrapsignerad Lindgren, mahognyfaner, mässingsdetaljer, konisk form, inredning i intarsia och masurbjörk, halvkolonner i marmor, höjd 126, 90x50 cm, nyckel finns

Fanerskador, repor och sprickor, lös mindre list finns, nyckel hämtas vid Utlämningen

Rum 12

Budhistorik (23 bud)
914755
13 500
914728
13 000
914544
12 500
914163
12 000
914343
12 000

Slutpris SEK:
13 500
1 359 EUR, 1 544 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.