Fotografi Kung Oscar II

203399

FOTOGRAFI, 1900-talets början, Kung Oscar II, gift med Drottning Sophia av Nassau, Sverige, signerat, i krönt ram, ramens höjd ca 28,5 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Diverse

Monter 16

Fotografi Kung Oscar II
Budhistorik (20 bud)
914422
1 600
914109
911851
1 400
914108
1 300
911851

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.