Kaffekanna silver

203366

KAFFEKANNA, silver, stämplad Carlsson, 1832, godronnerat liv, svärtat träskaft, locket krönt av papegoja, höjd 23 cm, vikt ca 838 g

Smärre bucklor, handtag med spricka

Silver

Monter 11

Kaffekanna silver

Budhistorik (6 bud)
907420
3 200
908950
3 200
907420
902915
2 600
901853
1 600

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.