Sockerskål silver

203362

SOCKERSKÅL, silver, stämplad Lyberg 1823, godronnerat liv, dekor av svanar och vilande hund, höjd 17, längd 20 cm, nyckel finns, vikt ca 772 g

Smärre bucklor

Silver

Monter 16

Sockerskål silver

Budhistorik (19 bud)
914175
11 500
914040
11 000
914027
10 500
914035
10 000
914027
9 800

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.