Inge Schiöler

203360

SCHIÖLER, Inge (1908-1971): "Ljus grönska, Strömstad", signerad Inge Schiöler, daterad 1943 a tergo, pastell, 45x37 cm
Utställd: Göteborgs konstmuseum 1972, kat no 194; Statens museum för kunst, Köpenhamn 1972, kat no 54

Konst, Måleri

Rum 1

Inge Schiöler

Budhistorik (9 bud)
913357
6 400
913352
6 200
913348
6 000
913343
5 600
913339
5 200

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.