Matservis Rörstrand

203346

MATSERVIS, ca 100 dlr, Rörstand, Svenska Slott, bestående av: 14 mattallrikar, 24 djupa tallrikar, 7 djupa deserttallrkar, 14 mindre assietter, 19 förrättstallrikar, 4 uppläggningsfat, 5 salladjärer, 5 skålfat, terrin med lock, såsskål, kanna, tekanna, 2 gräddkannor, 2 skålar med lock, 2 äggkoppar

Diverse skador, krackeleringar

Keramik/Porslin

Rum 10

Matservis Rörstrand

Budhistorik (15 bud)
910479
5 800
912324
5 600
910479
909502
3 800
907283
3 600

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.