Kandelabrar 1 par Louis XV-stil Napoleon III

203305

KANDELABRAR, 1 par, Louis XV-stil, Napoleon III, parställda för sju ljus, förgylld brons, centralt placerad putti hållande grenverk, övre ljushållare med löstagbar blomsterkorg, höjd 69 cm

Något stukade, tre insattser för ljus saknas, slitage

Belysning, Ljusstakar

Kundcenter

Budhistorik (8 bud)
924729
16 000
924727
15 500
922178
13 500
921644
10 500
914192
1 300

Slutpris SEK:
16 000
1 533 EUR, 1 800 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.