Oidentifierad konstnär

203303

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, (1800-tal), Plakett, brons, föreställande Louis Pasteur, monogramsignerad och daterad AI 1892, höjd exklusive ram ca 18 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Skulptur

Monter 12

Oidentifierad konstnär
Budhistorik (28 bud)
913247
3 200
913246
913244
2 800
913241
2 600
913239
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.