Skåp i barockstil

203301

SKÅP, 2 delat, barockstil, äldre delar, skuren trädekor, fotavslut med lejontassar, valnöt, mässingsbeslag, övre del med skrivdel, höjd 158, 78x41 cm,
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid utlämningen

Rum 3

Skåp i barockstil

Budhistorik (31 bud)
913496
7 000
912715
6 800
911481
6 600
911481
6 400
912712
6 200

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.