Figurgrupp sekelskifte 1900

203289

FIGURGRUPP, sekelskifte 1900, Kvinna och ängel, patinerat gips, höjd ca 75 cm
PROVENIENS:
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Skador, avslag, lös del medföljer

Konst, Skulptur

Rum 3

Figurgrupp sekelskifte 1900

Budhistorik (14 bud)
916279
4 200
913994
913994
3 800
913411
3 600
910355
3 400

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.