Skåp i barockstil

203288

SKÅP, 2 delat, barockstil, skuren trädekor, 2 hyllplan, fotavslut med lejontassar, dörrar med glas, äldre delar, höjd 228, 100x50 cm,
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Skador, nyckel saknas

Rum 3

Skåp i barockstil

Budhistorik (67 bud)
913025
27 000
913201
26 000
913025
25 000
913192
24 000
913025
23 000

Slutpris SEK:
27 000
2 719 EUR, 3 089 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.