Stop 1800-tal

203266

STOP, 1800-tal, Norge, björk, träskuren dekor, tumgrepp i form av liggande lejon, lock med skuren dekor av lbladslingor, höjd inklusive tumgrepp ca 24 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Diverse, Allmoge

Rum 14

Stop 1800-tal

Budhistorik (18 bud)
914514
3 800
903871
3 600
909915
3 400
903871
2 600
903876
2 400

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.