Figurin 18/1900-tal

203215

FIGURIN, 18/1900-tal, antikiserande kvinnofigur, terracotta, otydligt stämplad, höjd ca 27 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Skulptur

Monter 8

Figurin 18/1900-tal

Budhistorik (18 bud)
909899
1 600
908662
909898
1 400
908662
1 300
909897

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.