Bricka Kina

203207

BRICKA, brons, Kina, troligen 1800-tal, reliefdekor med motiv av figurscen i pagod omgiven av drakar, diameter 55 cm

Slitage, en listdel saknas

Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 9

Bricka Kina

Budhistorik (13 bud)
906040
904354
906039
904354
950
906038
900

Slutpris SEK:
105 EUR, 118 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.