Hans Christian Brix figurin Pan

203205

BRIX, Hans, Christian(1831-1907), Danmark: Figurin, Pan, gips, märkt Eneret HC Brix, höjd ca 48 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Skador, lösa delar medföljer

Ändringar/tillägg
Lösa delar avhämtas vid Utlämningen

Konst, Skulptur

Monter 8

Budhistorik (12 bud)
908657
909900
908657
1 700
901869
1 600
901869
1 400

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.