Oidentifierad skulptör 1800-tal

203204

OIDENTIFIERAD SKULPTÖR, Byst, mansfigur, gips, signerad och daterad Ida Nilsson 1870, höjd ca 33 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Skulptur

Monter 7

Budhistorik (18 bud)
911565
911576
911565
1 800
911575
1 700
911565
1 600

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.