John Johan Börjeson figurgrupp

203197

BÖRJESON, John, Johan (1835-1910): Figurgrupp, gips, signerad J Börjeson, höjd ca 41 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Lagning, ett mindre avslag

Konst, Skulptur

Monter 9

Budhistorik (14 bud)
910484
2 800
910426
2 600
910426
2 400
908544
910425

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.