Kunglig dansk figurin

203188

FIGURIN, 18/1900-tal, krigare, parian, Kunglig dansk, 1:a sortering, höjd ca 32 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Skada/bortfall

Keramik/Porslin

Monter 7

Kunglig dansk figurin

Budhistorik (17 bud)
903595
906998
903595
950
901916
900
901916
850

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.