Dekorelement 18/1900-tal

203187

DEKORELEMENT, 18/1900-tal, gips respektive patinerad gips, mansfigurer, diameter ca 14,5-15 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Smärre slitage

Diverse, Konst, Skulptur

Monter 8

Dekorelement 18/1900-tal

Budhistorik (14 bud)
911434
1 700
911412
1 600
911412
1 400
911384
1 300
910519

Slutpris SEK:
1 700
162 EUR, 182 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.