Taklampa jugend

203186

TAKLAMPA, 1900-talets första kvartal, jugend, svärtad plåt, kupa av glas, elektrifierad, diameter ca 30 cm, höjd ca 75 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Färgstänk

Belysning, Taklampor

Rum 4

Taklampa jugend

Budhistorik (9 bud)
909909
950
910659
900
909909
700
910657
650
909909
500

Slutpris SEK:
950
91 EUR, 107 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.