Byster 18/1900-tal

203183

BYSTER, 4 st, 18/1900-tal, gips respektive terrakotta, höjd ca 13-21,5 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Slitage, lagningar

Konst, Skulptur

Monter 9

Byster 18/1900-tal

Budhistorik (4 bud)

910956
450
905802
904065
901222

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.