Axel Jungstedt oljemålning

203179

JUNGSTEDT, Axel (1859-1933): Porträtt av Anna Retzius född Hierta, signerad och daterad Axel Ljungstedt 1900, olja på duk, 135x92 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Axel Jungstedt oljemålning

Budhistorik (42 bud)
908828
16 500
908830
16 000
908828
15 500
908827
15 000
908824
14 500

Slutpris SEK:
16 500
1 662 EUR, 1 888 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.