Axel Jungstedt oljemålning

203178

JUNGSTEDT, Axel (1859-1933): Porträtt av Gustaf Retzius, signerad och daterad Axel Ljungstedt 1903, olja på duk, 135x92 cm,
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Axel Jungstedt oljemålning

Budhistorik (44 bud)
908373
17 500
908370
17 000
908371
17 000
908370
16 500
908365
16 000

Slutpris SEK:
17 500
1 762 EUR, 2 002 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.