Axel Ljungstedt oljemålning

203170

JUNGSTEDT, Axel (1859-1933): Porträtt av Lars Johan Hierta, signerad och daterad Axel Ljungstedt 1900, olja på duk, 135x92 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Rum 14

Axel Ljungstedt oljemålning

Budhistorik (11 bud)
904566
3 200
904620
904566
2 400
904572
904566

Slutpris SEK:
3 200
305 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.