Gräddkannor 1800-tal

203162

GRÄDDKANNOR, 2 st, silver, senempire resp. nyrokoko, Johan Erik Åhlén, Sala resp. svenska importstämplar, senempire med förgylld insida, höjd 10-11 cm, total vikt ca 168 g

Slitage

Silver

Monter 6

Gräddkannor 1800-tal

Budhistorik (8 bud)
910567
850
906503
899793
750
899439
700
899792
650

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 91 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.