Figuriner 1800-tal

203116

FIGURINER, 2 st, 180-tal, antikiserande, i botten märkta "A Madame / A Retzius", höjd respektive ca 26 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Skador, lagningar, ett nagg på sockel

Konst, Skulptur, Keramik/Porslin

Monter 8

Figuriner 1800-tal

Budhistorik (11 bud)
909426
910270
750
909426
700
910269
650
909426
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.